SRBIJANSKI TENISER

Đoković izborio četvrtfinale Wimbledona

Novak Đoković
Foto © Novak Đoković/Twitter

Novak Đoković, srbijanski teniser rangiran kao drugi na ATP listi, dominirao je u meču protiv Holgera Runea na Wimbledonu, pobijedivši ga sa 3:0 u setovima (6:3, 6:4, 6:2) kako bi se plasirao u četvrtfinale turnira.

Đoković je sjajno započeo meč, brzo stekao prednost od 3:0 u gemovima u prvom setu i uspješno čuvao prednost servisom. U drugom setu je oduzeo servis Runu u sedmom gemu, iako je propustio šest set lopti pri rezultatu 5:4 na servis Runea. Danac nije iskoristio priliku za povratak, što je Đoković iskoristio za osvajanje seta sa 6:4.

U trećem setu, Đoković je odmah napravio break i još jednom učvrstio svoju igru, osvojivši set sa 6:2 i osiguravši svoje mjesto u četvrtfinalu Wimbledona. Tamo će se sastati sa Australcem Alexom De Minaurom (ATP:9), koji je danas pobijedio Arthura Filisa sa 3:1 u setovima.