MINISTAR SAOBRAĆAJA

Šteta najavio gradnju tramvajske pruge do Dobrinje i sarajevskog aerodroma

Adnan Šteta
Foto © Adnan Šteta/Vlada KS

Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo, Adnan Šteta, potvrdio je da će se nakon Hrasnice graditi i nova tramvajska pruga koja će povezivati Dobrinju i Međunarodni aerodrom Sarajevo s ostatkom grada.

"Tramvajska pruga do Dobrinje bila je planirana još prije rata, ali se o njoj nije puno govorilo niti je iko konkretno obećavao njenu izgradnju. Sada mogu reći da definitivno idemo u realizaciju tog projekta", izjavio je Šteta.

Prema njegovim riječima, pruga će se kretati Desetom transverzalom – od Nedžarića i studentskih domova, preko Saraj Polja, Alipašinog Polja, Mojmila, Dobrinje, Aerodromskog naselja, sve do A transverzale, gdje će zatvoriti krug i vraćati se istom rutom.

Šteta naglašava da će izgradnjom ovog prstena Sarajevo dobiti kvalitetnu tramvajsku mrežu koja povezuje ključna gradska naselja i aerodrom, omogućavajući efikasniji, brži i sigurniji javni prijevoz.


Znate više o temi ili prijavi grešku