"PONAVLJAMO OPREDIJELJENOST ZA SNAŽNO PRIJATELJSTVO"

Ambasada SAD-a čestitala Dan nezavisnosti BiH

SAD AMBASADA 872x610epa

Ambasada Sjedinjenih Američkih Država u Bosni i Hercegovini oglasila se povodom proslave Dana nezavisnosti BiH te je svim građanima čestitala ovaj praznik. U kratkom obraćanju na društvenoj mreži X, Ambasada SAD-a je čestitala Dan nezavisnosti BiH te su još jednom govorili o trajnom prijateljstvu između zemalja.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

"Na Dan nezavisnosti BiH upućujemo naše najbolje želje BiH i svim njenim građanima i ponavljamo našu opredijeljenost za snažno i trajno prijateljstvo između naše dvije zemlje", naveli su iz Ambasade.

Na referendum o nezavisnosti BiH koji je organizovano 29. februara i 1. marta 1992. godine izašlo je 2.073.568 glasača, a 99,7 posto njih glasalo je za "suverenu i nezavisnu Bosnu i Hercegovinu, državu ravnopravnih građana, naroda BiH Muslimana, Srba, Hrvata i pripadnika drugih naroda koji u njoj žive".

Na referendum je izašlo oko 64,31 posto građana s pravom glasa, što je bio jasan i demokratski izraz volje naroda Bosne i Hercegovine.


Znate više o temi ili prijavi grešku