REAKCIJA

Ambasada SAD o današnjoj odluci NSRS: “Ovaj zakon gura RS prema većem autoritarizmu”

Ambasada SAD
Foto © Agencije

Narodna skupština Republike Srpske na današnjoj sjednici je usvojila "Zakon o stranim plaćenicima". U pitanju je zakonsko rješenje kojim se predviđa uspostava posebnog registra neprofitnih organizacija dobilo je značajnu podršku vlasti.

Povodom ove odluke NSRS, oglasili su se i iz Ambasade SAD u BiH na Twitteru.

  • Nedavno usvajanje od strane NSRS u prvom čitanju Nacrta Zakona o posebnom registru i transparentnosti rada neprofitnih organizacija predstavlja još jedan potez Vlade RS da ograniči osnovne slobode i građanske slobode stanovnika RS.

Ovaj zakon će staviti nevladine organizacije pod povećan pritisak, učiniti ih podložnim krivičnom gonjenju za legitimne aktivnosti i smanjiti njihovu sposobnost da pružaju važne socijalne usluge za javnost.

Ovaj zakon gura RS prema većem autoritarizmu i žrtvuje interese stanovnika RS-a u demokratskoj i prosperitetnoj budućnosti uskim, sebičnim interesima rukovodstva RS-a koji namjerava da se obogati na račun ljudi za koje tvrde da ih predstavljaju - navode iz Ambasade SAD.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku