POVODOM 20. GODIŠNJICE MEMORIJALNOG CENTRA SREBRENICA - POTOČARI

Ambasada SAD: “Pravda i odgovornost su jedini put do pomirenja i trajnog mira”

Ambasada SAD
Foto © Agencije

Iz Ambasade SAD u Bosni i Hercegovini oglasili su se na Twitteru povodom 20. godišnjice Memorijalnog centra Srebrenica - Potočari.

Njihovo saopćenje prenosimo u cijelosti:

"Sjedinjene Države odaju počast sjećanju na više od 8.000 žrtava i stoje uz preživjele genocida u Srebrenici. Sjedinjene Države su ostale posvećene pružanju podrške naporima za utvrđivanje i priznavanje činjenica, očuvanje sjećanja na žrtve, lociranje nestalih, podršku preživjelima, te istragu i krivično gonjenje odgovornih za ove gnusne zločine. Pravda i odgovornost su jedini put do pomirenja i trajnog mira" - poručili su iz Ambasade SAD.


Znate više o temi ili prijavi grešku