Na društvenoj mreži X (nekadašnji Twitter), Martina Mlinarević, ambasadorica Bosne i Hercegovine u Češkoj, objavila je emotivnu poruku uz fotografiju koja prikazuje njen susret s prof. dr. Ismetom Gavrankapetanovićem, uglednim direktorom Opće bolnice u Sarajevu.
U svojoj objavi, Mlinarević je istakla važnost dolaska dr. Gavrankapetanovića u Prag i njegovo uključenje u medicinsku zajednicu u Češkoj:
"Velika čast i ponos za mene večeras je bio susret s prof. dr. Ismetom Gavrankapetanovićem, koji je stigao u Prag s važnim zadatkom – da zajedno s češkim kolegama u bolnici Motol izvede niz složenih operacija. Njegovo prisustvo ovdje svjedoči o snazi i posvećenosti bosanskih stručnjaka, koji svojim znanjem i iskustvom doprinose globalnoj medicinskoj zajednici. Također, bilo je izuzetno emotivno i inspirativno imati priliku razgovarati i s najpoznatijim bosanskim Pražaninom, dr. Edom Jaganjcem, čije prisustvo dodatno ističe značaj ovog trenutka. Ova međunarodna suradnja ne samo da jača profesionalne veze, već i osnažuje prijateljstvo između naših naroda."
Mlinarević je time podvukla značaj međunarodne suradnje u medicini i doprinos bosanskih stručnjaka u unapređenju zdravstvene zaštite na globalnom nivou.