Fudbaleri Sheffield Uniteda plasirali su se u polufinale FA Cupa nakon što su danas na domaćem terenu pobijedili Blackburg u četvrtfinalu 3:2.
Sheffield igra fantastično ove sezone u najstarijem takmičenju na Otoku, a prije Blackburna izbacio je i Tottenham.
Danas su gosti bili vrlo blizu da iznenade favorizovanog domaćina, ali to se na kraju nije desilo. Blackburn je poveo u 21. minuti kada je s penala bio precizan Diaz. Svega sedam minuta kasnije autogol postiže Gallagher za 1:1.
Tako je bilo sve do 60. minute kada gosti ponovo dolaze do prednosti, ovog puta golom Szmodicsa. Činilo se da je Sheffield ispao, ali u posljednjih 10 minuta domaći dim je postigao dva gola i napravio potpuni preokret.
Prvo je u 81. minuti poravnao McBurnie, da bi u sudijskoj nadoknadi za prolaz u polufinale pogodio Doyle.
Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić odigrao je naravno cijeli meč za svoj klub.
U polufinale FA Cupa još jučer se plasirao Manchester City, a preostala dva meča igraju danas Brighton i Grimsby, odnosno Manchester United i Sheffield.