Kakav derbi Sjevernog Londona

Arsenal imao 3 gola prednosti, pa umalo sve prosuo, nastavlja se trka za titulu

Arsenal

Fudbaleri Arsenala pobijedili su u gostima ekipu Totenhema rezultatom 3:2 u derbiju 35. kola Premijer lige.

Arsenal je vodio 3:0, ali se Totenhem u finišu vratio i umalo došao i do velikog boda.

Arsenal sada ima četiri boda više od Sitija, ali četa Pepa Gvardiole ima i dvije utakmice manje u ovom trenutku te i dalje drži sve u svojim rukama, ali mora da pobjeđuje.

Već u 15. minutu Saka je izveo korner sa desne strane, a Hejbjerg je nespretno glavom poslao loptu u svoju mrežu za 0:1.

Arsenal je stigao do drugog gola poslije ubitačne kontre i asistencije Haverca za Saku.

U 38. minutu Totenhem je dotučen poslije novog prekida, korner je izveo Rajs, a Haverc bio najviši u skoku za 0:3.

Raja je napravio kiks kojim je vratio Totenhem u život. Golman Arsenala je u 64. minutu očajno ispucao, Romero je presijekao njegov pas i pogodio prazan ugao za 1:3.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

I onda nova greška Arsenala, tačnije Rajsa, koji je šutnuo Dejvisa u šesnaestercu, a iako je Majkl Oliver pustio da se igra nastavi, poslije asistencije iz VAR sobe pokazao je na bijelu tačku. Odgovornost je preuzeo kapiten Son i snažno je šutirao u svoj lijevi ugao za 2:3!

Totenhem je u finišu krenuo na sve ili ništa, Postekoglu je uveo i Lo Selsa, a Arteta se zatvorio sa Kiviorom umesto Edegarda, ali promjene rezultata više nije bilo.

U drugom popodnevnom susretu, Bornmut je pobedio Brajton rezultatom 3:0.

Strelci za Bornmut bili su Senesi u 13. i Unal u 52. i Klajvert u 87. minutu.