Predsjednik SAD Džozef Bajden i emir Katara, šeik Tamim bin Hamad al-Tani razgovarali su danas telefonom o hitnoj potrebi da Hamas „bez odlaganja“ oslobodi taoce uhvaćene tokom napada na Izrael, 7.oktobra, saopštila je Bijela kuća.
Dva lidera su takođe razgovarala o „nastavku nastojanja da se poveća isporuka prijekopotrebne humanitarne pomoći Gazi“, dodaje se u saopštenju.
Prvog dana napada palestinskih ekstremista sa juga Izraela odvedeno je oko 240. talaca u Pojas Gaze.
Sinoć je tokom sastanka Ratnog kabineta premijer Izraela Benjamin Netanjahu telefonirao predsjedniku Bajdenu i apelovao na njega da izvrši pritisak na katarskog emira da poveća broj talaca koji bi bili uključeni u dogovor Hamasa i izraelske strane kojem posreduje Katar, prenijeli su izraelski mediji.