Ministarstvo saobraćaja Kantona Sarajevo, u saradnji sa prevoznicima Gras i Centrotrans DD Sarajevo, omogućilo je besplatan javni prijevoz za građane tokom novogodišnjih praznika.
Besplatne vožnje će biti dostupne svakog dana od ponedjeljka, 30. decembra, do subote, 4. januara, počevši od 17 sati.
Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo, Adnan Šteta (SDP), zahvalio je prevoznicima na uspješnoj saradnji tokom 2024. godine, ističući da su postignuti značajni pomaci u javnom prevozu. On je izrazio uvjerenje da će u 2025. godini saradnja biti još bolja i kvalitetnija, na dobrobit svih građana Sarajeva.
Pripreme za doček Nove godine u Sarajevu također su u punom jeku, a besplatan javni prijevoz dio je mjera kako bi se građanima olakšao obilazak i uživanje u novogodišnjim događanjima.