Na sjednici Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH, zastupnici su postavili niz pitanja Ivici Bošnjaku, zamjeniku ministra sigurnosti BiH, koji trenutno obavlja dužnost ministra nakon ostavke Nenada Nešića u januaru ove godine.
Prvi se obratio zastupnik Midhat Čaušević, interesirajući se o položaju povratnika u entitetu Republika Srpska i sveukupnoj sigurnosnoj situaciji u zemlji. Bošnjak je odgovorio da ni Ministarstvo sigurnosti BiH ni SIPA nemaju saznanja o ugroženosti povratnika u RS-u niti o ometanju rada sigurnosnih agencija. Istaknuo je da, iako je sigurnosna situacija složena, nadležne službe obavljaju svoj posao i stanje je pod kontrolom, te nema razloga za zabrinutost.
Zastupnik Jasmin Emrić osvrnuo se na neustavne poteze vlasti u RS-u, posebno na događaje od 7. marta, kada su radnici SIPA-e u Banjoj Luci napustili zgradu Regionalnog ureda. Bošnjak je pojasnio da Ministarstvo sigurnosti pomno prati situaciju i održava stalnu komunikaciju s rukovodstvom sigurnosnih službi. Podsjetio je da je istog dana održan kolegij s direktorima SIPA-e, Granične policije i DKPT-a, gdje je zaključeno da nema smetnji u radu.
Također je naglasio da nijedan zaposlenik nije napustio Regionalnu kancelariju SIPA-e u Banjoj Luci po naredbi MUP-a RS, već isključivo prema odluci direktora Darka Ćuluma.