Legendarni frontmen Iron Maidena, Bruce Dickinson, objavio je spot za debitantski singl sa svog prvog solo albuma u posljednjih 18 godina, “The Mandrake Project”. Pjesma se zove “Afterglow of Ragnarok”.
Singl je nastao kroz Dickinsonovu saradnju sa dugogodišnjim kolegom iz benda, Roy Z-om.
“The Mandrake Project” trebao bi biti više od samog albuma, budući da će izaći sa pratećim serijalom stripova, a sve zajedno će biti objavljeno u maju naredne godine, najavio je Dickinson.
Sam Dickinson će imati pune ruke posla u narednoj godini, budući da će krenuti na svjetsku turneju u okviru promocije albuma (u julu bi trebao nastupiti i u Zagrebu), a sa svojim matičnim bendom, Iron Maidenom, kreće, također, na svjetsku turneju “Future Past World Tour”, koja će u maju početi u Sloveniji i nastaviti sve do SAD.
Podsjetimo, Dickinson je 2019. godine postao počasni građanin Sarajeva, a o njegovom koncertu u ratnom Sarajevu, iz 1994. godine, snimljen je nagrađivani dokumentarni film “Scream For Me Sarajevo”.