Predsjedavajuća Predsjedništva BiH Željka Cvijanović nedavno se sastala sa ambasadorom Republike Kube za BiH Guillermom Vasquezom Morenom.
Na sastanku je konstatirano da su odnosi dvije strane dobri i bez otvorenih pitanja, te da postoji ogroman prostor i obostrana opredijeljenost ka unapređenju saradnje na bilateralnom i multilateralnom nivou.
Sastanak je održan u kabinetu Cvijanović, a tokom sastanka je istkanuta zastava RS. Takožer, službene fotografije koje su objavljene napravljene su ispred grba RS.
Nije to prvi put da se Cvijanović slika i prima goste u Predsjedništvu BiH sa zastavom i grbom RS. To je uradila na skoro svakom sastanku otkako je ušla u Predsjedništvo.
Zanimljivo je da na sastanku s ambasadorom Sjedinjenih Američkih Država Michael Murphyjem nije bilo nikave zastave, kao ni na sastanku sa šefom delegacije Evropske unije Johannom Sattlerom.