Sarajevska Bosna je regularni dio sezone u košarkaškom Prvenstvu BiH okončala na četvrtom mjestu s omjerom od petnaest pobjeda i sedam poraza.
To je odličan rezultat ako se uzme u obzir da "Studenti" uoči početka sezone zbog raznih problema nisu znali da li će uopće igrati, što je u razgovoru za portal etto.ba naglasio Bosnin trener Dženan Rahimić.
Težak protivnik
"Jedna odlična sezona, bez obzira na ta dva poraza od Posušja i Leotara u završnici. Pad forme se mora desiti, nekome prije, nekome kasnije. Na to je utjecalo dosta nekih stvari, ali dobro. Gledajući iz perspektive od prije šest mjeseci sezona je vrhunska. Znajući da smo se skupili maltene tri dana prije početka prvenstva, momcima stvarno kapa dole. Već nekih mjesec, mjesec i po dana znamo da ćemo biti treći ili četvrti. Taj dio smo također odradili na najbolji mogući način i sad čekamo play-off", rekao je Rahimić za etto.ba.
"Studenti" će na startu doigravanja igrati protiv bijeljinske Budućnosti, koja je završila na trećem mjestu s dvije pobjede više i dva poraza manje (17-5).
"Izuzetno težak protivnik. Imaju prednost domaćeg terena, što ne mora ništa značiti, jer smo mi njih dobili u Bijeljini, a oni nas u Sarajevu. Jedna ekipa koja ima veliku širinu, igraju agresivno i dosta su nezgodni. Također su u dobroj formi zadnjih mjesec dana, pobijedili su Borca i Širokog. Očekujem prije svega dobru košarku, mislim da će biti dobra serija koliko god da bude utakmica. Mi ćemo dati sve od sebe i probati postići što bolji rezutlat", istakao je Rahimić.
Jedina mogućnost
Iako je bilo priča o preseljenju u veliku dvoranu, Bosna će i mečeve play-offa igrati u maloj dvorani Skenderije.
"Imali smo planove za veliku dvoranu, ali jednostavno je previše tih nekih događaja. Svaki put kad smo imali plan, i prije, a i sad, uvijek su bili koncerti i predstave, tako da nemamo drugu mogućnost nego igrati u maloj dvorani, što je i OK", kazao je Rahimić.
Publika je bila Bosnin igrač više u regularnom dijelu sezone, a Rahimić se nada kako će to biti slučaj i u play-offu.
"Kad se ta mala dvorana napuni, atmosfera je stvarno odlična. Nadam se da će i protiv Budućnosti opet biti puna i da ćemo odigrati jednu pravu utakmicu", dodao je Rahimić.