Bh. MMA borac i ugostitelj Denis Stojnić obratio se javnosti putem saopćenja nakon što je Tužilaštvo Bosne i Hercegovine podiglo optužnicu protiv njega.
Stojnić se tereti da je, koristeći počasnu iskaznicu OSA-e, pribavio korist u iznosu od 94.000 KM.
U svom obraćanju, Stojnić je istakao da mu hajka koja traje već dve godine nanosi ogromnu štetu. “Nakon spektakularnog hapšenja pre dve godine, bio sam optužen za međunarodnu prostituciju bez ikakvih dokaza. Ova lažna optužba dovela je do gubitka mog ugovora sa Bellatorom, drugom najjačom borilačkom organizacijom. Optužba je na kraju ukinuta, ali je šteta koju sam pretrpeo nemjerljiva i to se odrazilo na moju sportsku i poslovnu karijeru”, rekao je Stojnić.
On je naglasio da se kao otac devojčice grozi od pomisli da se neki ljudi bave sličnim poslovima. “Na sudu ću dokazati da nisam uzeo 94.000 KM”, dodao je.
Stojnić je takođe spomenuo svoje poznanstvo sa knezom Albertom II od Monaca, ističući da nije imao nikakav uticaj na njega, kao ni na druge javne ličnosti, uključujući tadašnjeg direktora OSA-e Osmana Mehmedagića. “Optužnica za trgovinu uticajem nije mi jasna jer nisam imao nikakvog uticaja”, istakao je.
Pored toga, osvrnuo se na izjavu Naše stranke koja je rekla da je prodaja obaveštajnih podataka izdaja države. “Sa počasnom značkom OSA-e nisam mogao ući u prostorije agencije, a kamoli imati pristup podacima”, rekao je.
Stojnić je takođe uputio poruku članici Komisije za nadzor nad radom OSA-e, Sabini Ćudić, rekavši joj da se informiše o ovlašćenjima počasne značke OSA-e, koja ne omogućava pristup tajnim informacijama. “Iako su ljudi sa Sky aplikacijom koji su optuženi za ozbiljna krivična dela dobili vraćene pasoše, ja koji nikada nisam imao takve aplikacije, suočavam se sa produženjem mera”, zaključio je Stojnić.
U Sudu BiH danas je održano ročište na kojem se razmatralo produženje mera zabrane Stojniću.