Trener Širokog Brijega

Dino Skender: Previše smo razmišljali o rezultatu i pobjedi koju dugo čekamo

Dino Skender Siroki Brijeg

Trener Širokog Brijega se oglasio nakon jučerašnje utakmice osmine finala Kupa BiH protiv ekipe iz Olova.

Fudbaleri Širokog Brijega su eliminisali Stupčanicu iz Kupa BiH pobjedom poslije boljeg izvođenja penala u Olovu. U regularnom dijelu je bilo 2:2, a onda su uslijedili penali, gdje su se nešto bolje snašli igrači kluba sa Pecare.

Tako su za Širokobriježane u penal seriji pogađali Pranjić, Chinedu, Mamić i Mašić, dok su za ekipu iz Olove sa bijele tačke bili sigurni Bešić i Fatai.

Poslije utakmice u Olovu, oglasio se i trener Širokog Brijega, Dino Skender, koji je poručio kako je jučerašnja utakmica bila baš onakva kakvu je i očekivao, odnosno jako izazovna i teška.

• Bilo je tačno kako smo i očekivali, jako izazovna i teška Kup utakmica u gostima kod Stupčanice. Prije svega, čestitam igračima na prolazu, jer nakon 90 minuta i slijeda dešavanja u drugom poluvremenu dečki su ipak pokazali prisebnost i koncentraciju u raspucavanju sa bijele tačke i na taj način izborili plasman među osam najboljih. Što se tiče igre, prvih pola sata bili smo dosta dobri, nismo dali Stupčanici praktički ništa i priveli smo mirno poluvrijeme sa 0:2. S tim dijelom mogu biti zadovoljan. Nažalost, drugi dio nismo bili pravi do kraja, čak smo dobro i ušli u nastavak, ali gol iz prekida za 1:2 sve je okrenuo i psihologija je počela raditi svoje, poručio je Skender, pa dodao:

• Međutim, ne mogu puno zamjeriti igračima, jer očigledno nam je taj negativan niz iz prošle polusezone podsvjesno ostavio traga. Samo smo razmišljali kako sačuvati vodstvo do kraja i kako doći do pobjede. Nismo više bili fokusirani na našu igru. Previše smo razmišljali o rezultatu i pobjedi koju dugo čekamo.

Podsjetimo, pored Širokog Brijega, plasman u četvrtfinale Kupa BiH su ostvarili Velež, Jedinstvo, Zrinjski, Posušje, Sarajevo, Sloga i Borac.