Milorad Dodik, predsjednik RS-a, sastao se danas sa glumcem Nikolom Pejakovićem Koljom, a razgovarali su o stanju u kulturi u ovom bh. entitetu.
"Sa Nikolom Pejakovićem, banjalučkim umjetnikom, danas sam razgovarao o stanju u kulturi u Republici Srpskoj, kao i o mogućnostima da naše institucije podrže projekte koji Srpsku mogu predstaviti u njenom najboljem svjetlu", napisao je Dodik na svom Twitter nalogu.
Glumac Nikola Pejaković Kolja ne krije od javnosti da je u prošlosti imao problema sa narkoticima, a prije pet mjeseci dosta pažnje privukao je video sa tribine O borbi sa pomislima, na kojoj je govorio o paklu droge kroz koji je prošao..
"Kad sam došao na 5 grama heroina, u nekim fazama je to zaista bilo ozbiljno, moj otac se više zabrinuo za moje zdravlje kad sam ja počeo da odlazim u crkvu nego kad sam bio na heroinu. On je mojoj majci rekao "Šta se ovo dešava, bio je baš lep narkoman i normalan mladić", ispričao je tada Pejaković.