Nakon današnjeg sastanka SNSD-a, Osmorke i HDZ-a u Istočnom Sarajevu medijima se obratio lider SNSD-a Milorad Dodik koji je govorio o temama sastanka.
"Smatramo da držimo korektan odnos među parnerima.
Saglasili smo se da sa Evropskom unijom sazovemo jedan važan sastanak. Želimo znati šta EU želi da učinimo kako bi se popravila situacija, da i mi znamo da smo na pravom putu.
Razgovorali smo i o tome da se svi razvojni projekti u BiH stave na procedure i odlučivanje i da se krene sa konkretnim odlukama", rekao je Dodik.
Kaže da su se partneri dogovorili da će se u buduće sastanajati na kraju svakog mjeseca.
"Jedna struktura će uvijek biti domaćin sastanka. Bošnjačka strana će sljedeća biti koja će nas okupiti krajem aprila", naveo je Dodik.
Kaže da "oni ne žele sukob" i da je "ovo još uvijek jedan snažan početni entuzijazam."
"Želimo vidjeti što je prije moguće formiranje Vlade FBiH predvođene Nerminom Nikšićem", naveo je.
Iskazao je zadovoljstvo jer je danas usvojen državni budžet i kazao da će ljudi koji rade u "zajedničkim institucijama" benifite osjetiti već pri prvim isplatama plata jer su one povećane.