Milorad Dodik ponovo piše o nemoćnoj Americi koja se bavi nebitnim problemima u BiH zarad svojih interesa.
Bave se respiratorima i bh. gasom, dok je svijet u vrtlogu sukoba.
Dodik nastavlja kritikovati miješanje američke administracije u unutrašnja pitanja BiH tačnije dogovor iz Laktaša kojim je Dodik itekako zadovoljan.
Dodik navodi da je evropski put BiH sad upitan jer je cilj dogovora iz Laktaša bio upravo članstvo BiH u EU.
Sad kad taj dogovor koče Amerikanci, građani BiH će ostati uskraćeni za sve pogodnosti koje pruža EU.
Sve je bilo spremno, dok Amerikanci nisu pomrsili račune. A Trojka će po svemu sudeći morati odabrati američku stranu.