BANJA LUKA

Dodik pozvao predstavnike institucija i stranaka na sastanak

Milorad Dodik

Predsjednik RS, Milorad Dodik pozvao je na sastanak predstavnike institucija RS-a, predstavnike političkih partija kao i srpske predstavnike u institucijama Bosne i Hercegovine.

Po nezvaničnim informacijama sastanak će biti održan sutra u 10 sati u Palati Republike u Banjaluci.

Riječ je o redovnom konsultativnom sastanku na kojem će se razgovarati o aktuelnoj situaciji u Bosni i Hercegovini.

Također, na sastanku će biti riječi i o političkoj situaciji u RS.

Podsjetimo, Sud BiH potvrdio je jučer dorađenu optužnicu Tužilaštva BiH protiv predsjednika RS Milorada Dodika i v.d. direktora "Službenog glasnika RS" Miloša Lukića.

Optužnica je podignuta zbog neizvršavanja odluka visokog predstavnika. U međuvremenu, Sud je odbio zahtjev Dodika za izuzećem sutkinje Jasmine-Ćosić Dedović.


Znate više o temi ili prijavi grešku