Oružane snage Bosne i Hercegovine bogatije su za dvanaest novih oficira koji su svoje školovanje završili na vojnim akademijama u Republici Turskoj.
Ceremonija potpisivanja ugovora o prijemu u profesionalnu vojnu službu održana je danas u Domu Oružanih snaga BiH. Osam kadeta diplomiralo je na Vojnoj akademiji kopnene vojske u Ankari, dok su četvorica završila Vazduhoplovnu vojnu akademiju u Istanbulu. Time su stekli potrebne kvalifikacije i činove te od danas zvanično postali dio oficirskog sastava OS BiH.
Svečanosti su prisustvovali vojni ataše Republike Turske u BiH brigadir Murat Kul, predstavnici Ministarstva odbrane BiH i Zajedničkog štaba OS BiH, kao i porodice novih oficira. Nakon čitanja Naredbe ministra odbrane o prijemu u službu, kadeti su potpisali ugovore, a potom im je predstavnik Zajedničkog štaba saopštio prvi raspored i dužnosti u jedinicama OS BiH.
Ovaj događaj predstavlja još jedan primjer uspješne saradnje Bosne i Hercegovine i Republike Turske u oblasti odbrane, istovremeno doprinoseći jačanju kadrovskih kapaciteta Oružanih snaga BiH.