Neformalna grupa građana „Eko aktivisti“ iz Vlasenice, organizuju mirno protestno okupljanje, protestvujući protiv puštanja u pogon fabrike za hemijsko-termički tretman otpada u toj opštini.
Organizatori poručuju da žele ukazati na to da su u nekoliko navrata uputili apel opštinskoj vlasti koja to ignoriše.
''U atmosferi sveprisutnog govora mržnje kojim političari truju javni prostor, pa i u samoj Vlasenici, riječi građanskih aktivista bude nadu'', stoji na web stranici ove grupe koja organizuje proteste.
Takođe su podsjetili na kontinuirano iseljavanje stanovništva iz ove Opštine.
''Cilj naše akcije je da Vlasenica ostane zdrava sredina i da se stanje popravi, a ne uništi do kraja'', stoji u proglasu kojim se najavljuje protestna šetnja.