Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija

Elvedina Muzaferija na 16. mjestu u finalu Svjetskog kupa

Elvedina Muzaferija

Bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija zauzela je 16. poziciju u posljednjem spustu sezone Svjetskog kupa za skijašice u austrijskom Saalbachu.

Današnjim nastupom 24-godišnja Visočanka ostvarila je vrijeme od 1:46.96, osvojivši 16. mjesto, što joj je nedostajalo za bodovnu nagradu koja se dodjeljuje prvih 15 takmičarki.

Pobjednica spusta u današnjoj utrci je Austrijanka Cornelia Huetter, s vremenom za 0.17 sekundi ispred Slovenske skijašice Ilke Štuhec, dok je treće mjesto zauzela Nicol Delago iz Italije s zaostatkom od 0.49 sekundi.

Muzaferija je za pobjednicom zaostala 1.88 sekundi, što je rezultiralo njenim padom na 24. mjesto u ukupnom poretku spusta, dok ju je na 23. mjesto pomakla Ester Ledečka iz Slovačke, koja je današnjom 11. pozicijom u Saalbachu ostvarila taj napredak.

Pobjedom u današnjoj utrci, Cornelia Huetter osigurala je Malu kristalnu globu kao najbolja skijašica sezone u spustu, s obzirom na to da je Lara Gut Behrami danas podbacila.

Utakmica se održala u austrijskom Saalbachu, gdje su tijekom cijele ove sedmice održane finalne utrke Svjetskog kupa. Podsjećamo da je Muzaferija jučer također nastupila u superveleslalomu, ali nažalost, nije završila najbolje jer je pala nakon prvog dijela staze, gdje je bila u vodstvu s 15 stotinki prednosti u odnosu na prvoplasiranu skijašicu.

U ovosedmičnom finalu Svjetskog kupa u skijanju sudjelovalo je po 25 najboljih skijašica iz svake discipline posebno.