Najplaćeniji nogometaš Chelseaja, Raheem Sterling, otvorio je uvid u tešku situaciju u kojoj se nalazi unutar londonskog kluba, objavom koja otkriva njegovu izolaciju izvan prve ekipe.
Menadžer Plavaca, Enzo Maresca, jasno primjenjuje politiku prema igračima na koje ne računa. Među njima su Sterling, Veiga, Fofana i Disasi, kojima je zabranjeno trenirati s prvom ekipom. Umjesto toga, oni se pripremaju odvojeno u trening centru u Cobhamu, daleko od očiju trenera i ostatka tima.
U ponedjeljak navečer Sterling je na Instagramu podijelio fotografiju praznog terena u 20:21, uz kratak natpis „trening“ i emojije koji odražavaju hladnu i usamljenu atmosferu. Fotografija njegovog dresa i Puma kopački dodatno naglašava osjećaj zaboravljenosti i izolacije.
Iako je Sterling bio meta velikih evropskih klubova, uključujući Bayern München i Napoli, transfer nije realizovan. Prema izvještajima Telegraph Sporta, Bayern je u posljednjim satima prijelaznog roka poslao upit za Sterlinga, ali do dogovora nije došlo. Smatra se da je njegova sedmična plata od 380.000 eura bila glavna prepreka potencijalnim kupcima.