Fiorentina i AZ Alkmaar prvi su polufinalisti Konferencijske lige.
Fiorentina je nakon pobjede od 1:4 u Poznanu, pred domaćim navijačima poražena od Lecha 2:3, što joj nije ugrozilo prolaz dalje.
Gosti su poveli u 9. minuti golom Afonsa Souse. Kristoffer Velde je iz penala u 65. minuti udvodstručio njihovo vodstvo, dok je Artur Sobiech u 69. povisio na 0:3.
Međutim, domaći su golovima Riccarda Sottila u 78. i Gaetana Castrovillija u 92. minuti uspjeli ublažiti poraz i spriječiti eventualne produžetke.
Velika drama odigrala se u duelu između AZ Alkmaara i Anderlechta.
Anderlecht je dobio prvi meč s 2:0, a u revanšu je bilo 2:0 za AZ, kojem je produžetke golovima u 5. i 13. minuti osigurao Vangelis Pavlidis.
U produžecima nije bilo golova, pa se pristupilo izvođenju penala, gdje je s 4:1 uspješniji bio AZ.
Fiorentina će u polufinalu igrati s boljim iz duela Nice i Basela, a AZ s pobjednikom meča West Ham – Gent.