FUDBAL

Fudbalski klub Velež i Nedim Jusufbegović sprazumno raskinuli saradnju

Velez slavlje

Fudbalski klub Velež i dosadašnji šef stručnog štaba Nedim Jusufbegović sprazumno su raskinuli saradnju.

Smatramo da je u ovom trenutku našem timu potrebna promjena na klupi te smo se u korektnom razgovoru s gospodinom Jusufbegovićem sporazumjeli i odlučili za raskid. Nedimu Jusufbegoviću želimo mnogo sreće i uspjeha u daljem radu – poručili su iz mostarskog kluba. Do imenovanja novog šefa stručnog štaba, treninge će voditi Samir Merzić.

Jusufbegović je na klupu Veleža sjeo 1. decembra prošle godine i od tada je mostarski klub vodio u 24 utakmice. U njima je zabilježio je 12 pobjeda, pet remija i sedam poraza uz gol razliku 37:21.

Iako je imao ugovor do ljeta 2024. godine došlo je do raskida saradnje. Trenersku karijeru počeo je u Olimpiku, potom je još jednom bio u Veležu, a onda vodio Zvijezdu, GOŠK, Čelik, Igman i kadetsku reprezentaciju BiH.

Podsjetimo, Velež je odigrao tri utakmice u novoj sezoni Premijer lige BiH i to sve tri na stadionu Rođeni. Nakon što su razbili Zvijezdu 09 sa čak 5:0, uslijedili su remiji s GOŠK-om (0:0) i Širokim Brijegom (1:1).

Rođenim sada slijede dueli s dva sarajevska kluba. Prvo će gostovati Sarajevu, a onda ugostiti Željezničar.


Znate više o temi ili prijavi grešku