Fudbalski savez Bosne i Herocegovine oglasio se o "Veležovom kavezu", odnosno tribini namijenjenoj za gostujuće navijače, nakon što su se iz FK Željezničar požalili uoči večerašnje utakmice polufinala Kupa BiH između ova dva rivala.
"Danas je održana telefonska sjednica Komiteta za takmičenje NS/FS BiH na kojoj je razmatran izvještaj Ad Hoc Komisije za pregled stadiona „Rođeni“ Mostar, a u cilju utvrđivanja ispunjenosti uslova za prijem i smještaj gostujućih navijača na prednje navedenom stadionu.
Komitet za takmičenje je donio odluku kojom se obavezuje FK „Velež“ Mostar da na osnovu člana 19. stava 1. Propozicija takmičenja m:tel Premijer lige BIH i završnice Kup-a BiH (takmičarska sezona 2022/23), a u vezi sa članom 11. Pravilnika o bezbjednosti na međunarodnim utakmicama i utakmicama saveznog stepena takmičenja NS/FS BiH, obezbjedi najmanje 5% ukupnog kapaciteta stadiona isključivo za gostujuće navijače i to u odvojenoj i bezbjednoj zoni na svim domaćim prvenstvenim i Kup utakmicama imenovanog kluba.
Ova Odluka stupa na snagu danom donošenja", saopćeno je iz Fudbalskog saveza BiH.