BORBA STOLJEĆA

Fury postavio novi uvjet, a Usyk mu poručio: Potpiši ugovor ili napusti pojas!

Usyk fury
Foto © Twitter

Krajem prošle sedmice iz WBC-a je stigla potvrda kako su Tyson Fury i Oleksandr Usyk postigli sporazum za meč u kojem bi se ujedinili pojasevi prvaka teške kategorije.

Borba bi se trebala održati 29. aprila na stadionu Wembley.

Glavna prepreka u postizanju dogovora bila je raspodjela honorara, a Fury je insistirao da bude 70-30 u njegovu korist.

Ukrajinac je bez obzira na nepovoljne uvjete pristao na ponudu.

"Pohlepniče, prihvatam tvoju ponudu za 70-30 raspodjelu kako bismo se borili 29. aprila na Wembleyju. Ali obećaj mi da ćeš donirati milion funti za Ukrajinu. I to odmah nakon borbe", poručio je Usyk.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Međutim, Fury je u međuvremenu postavio novi uvjet, a to je da u ugovoru nema klauzule za revanš. Poraženom se ne jamči uzvratni meč.

Usykov menadžer Aleksander Krasjuk taj potez obrazložio je time da Fury pokušava izbjeći borbu.

A na Furyjev novi uvjet oglasio se i Usyk koji je u još jednoj video poruci poslao jasnu poruku Britancu.

"Prestani jadikovati i izbjegavati meč, budi muško. Potpiši ugovor ili napusti pojas! Prestani s tom glupom igrom", rekao je Usyk.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće


Znate više o temi ili prijavi grešku