Krajem prošle sedmice iz WBC-a je stigla potvrda kako su Tyson Fury i Oleksandr Usyk postigli sporazum za meč u kojem bi se ujedinili pojasevi prvaka teške kategorije.
Borba bi se trebala održati 29. aprila na stadionu Wembley.
Glavna prepreka u postizanju dogovora bila je raspodjela honorara, a Fury je insistirao da bude 70-30 u njegovu korist.
Ukrajinac je bez obzira na nepovoljne uvjete pristao na ponudu.
"Pohlepniče, prihvatam tvoju ponudu za 70-30 raspodjelu kako bismo se borili 29. aprila na Wembleyju. Ali obećaj mi da ćeš donirati milion funti za Ukrajinu. I to odmah nakon borbe", poručio je Usyk.
Međutim, Fury je u međuvremenu postavio novi uvjet, a to je da u ugovoru nema klauzule za revanš. Poraženom se ne jamči uzvratni meč.
Usykov menadžer Aleksander Krasjuk taj potez obrazložio je time da Fury pokušava izbjeći borbu.
A na Furyjev novi uvjet oglasio se i Usyk koji je u još jednoj video poruci poslao jasnu poruku Britancu.
"Prestani jadikovati i izbjegavati meč, budi muško. Potpiši ugovor ili napusti pojas! Prestani s tom glupom igrom", rekao je Usyk.