Holivudski par George i Amal Clooney privukli su sve poglede na Filmskom festivalu u Veneciji, gdje su u elegantnim izdanjima prošetali crvenim tepihom povodom premijere Georgeovog najnovijeg filma “Jay Kelly”.
Amal je zasjala u uskoj mini haljini fuksija boje, s lepršavim šlepom koji se vijorio na vjetru. Modni detalji, poput cipele s remenčićima i zlatne torbice, savršeno su upotpunili njen izgled, dok joj je duga kosa slobodno padala u laganim valovima.
George je, kao i uvijek, držao klasiku – crni smoking, bijelu košulju i crnu leptir-mašnu. Ponosno je pratio suprugu držeći je za ruku i pozirajući fotografima. Atmosferu na tepihu začinio je u šali: Clooney je “ukrao” fotoaparat od fotografa kako bi snimio kolegu Adama Sandlera, izazvavši smijeh među okupljenima.
Iako je ranije otkazao konferenciju za novinare zbog infekcije sinusa, to ga nije spriječilo da se pojavi na crvenom tepihu i uživa u druženju s kolegama i fanovima. Reditelj filma, Noah Baumbach, ranije je objasnio medijima da Clooney ne može prisustvovati konferenciji, ali je izrazio nadu da će se pridružiti događaju na tepihu.
Par je u Veneciju stigao nekoliko dana ranije, fotografisan brodom, a njihovo prisustvo ponovno je dokazalo zašto su jedan od najstilizovanijih i najpraćenijih holivudskih parova.