ZENICA USTAJE PROTIV ŠUTNJE I NEPRAVDE

Građani Zenice na ulicama: "Za Vladu FBiH mi ne postojimo – ali nas neće ignorisati zauvijek!"

ZENICA PROTEST 04

Građani i Zenice i danas su izašli na ulicu. Nakon dobijenih odgovora od Grada Zenice i Vlade ZDK, danas su protestvovali protiv Vlade FBiH koja nikada još nije dostavila odogovore na pitanja koja su njima upućena.

U znak protesta, nekoliko stotina građana okupilo se u Zenici u 12:00 sati i krenulo u šetnju kroz ulice grada.

Glavni cilj ovog protesta bio je traženje konkretnih odgovora i djelovanja od nadležnih institucija, a posebno Vlade Federacije Bosne i Hercegovine. Organizatori protestne šetnje optužili su Vladu FBiH da se potpuno oglušila na potrebe građana, šaljući time jasnu poruku da Zeničani smatraju kako su građani drugog reda.

"Protest je bio tematski usmjeren kao krik protiv (ne)rada Vlade Federacije. Nismo više voljni šutjeti dok se naši problemi ignorišu", izjavio je jedan od organizatora.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Građani su šetali tražeći rješenja za tri ključna problema i to: borba protiv inflacije koja je znatno osiromašila stanovništvo, rješavanje problema u Donjoj Jablanici, koja i dalje trpi posljedice poplava koje su uništile infrastrukturu i životne uvjete te povećanje penzija, koje su, prema riječima organizatora, daleko ispod granice dostojanstvenog života.

"Mi nećemo odustati dok naš glas ne bude uvažen i dok se ne donesu konkretni potezi. Ovi protesti su poziv vlastima da se probude i da čuju glas naroda", poručili su organizatori.


Znate više o temi ili prijavi grešku