AUTOGOLOVI NA TV „KOD SENADA“

Gradonačelnik Bihaća svoju stranku POMAK nazvao fluidom

Elvedin Sedić
Foto © Sedić: POMAK je fluid, čas raspršivač, gel, aerosol ili elektrolit, a čas filer, sprej ili balzam

Ko zna zašto,a vrlo vjerovatno  zbog straha od rezultata izbora  bihaćki gradonačelnik Elvedin Sedić (POMAK) posegnuo  je za „oprobanom“  t metodom  gostovanja  „kod Senada“  na sarajevskoj televiziji koja pruža  neograničenu slobodu urnisanja  SDA.

Tu je Sedić dobio, naravno papreno plaćenu ( nezvanično 25.000 KM) polusatnu šansu da svog protivkandidata Rusmira Musu, predstavi isključivo kao kandidata Šemsudina Dedića, predsjednika GO SDA Bihać , konstatirajući kako „ SDA nema ništa stim“.

Sedića uporno negira realnost na terenu  gdje bihaćke mjesne zajednice  i grad dočekuju Musu energično i  u velikom broju kao kandidata koji nudi „jednu novu SDA“ i ima viziju modernog Bihaća. Sedić se proteklih mjeseci svojski trudio da bude jedini kandidat za gradonačelnika pa je tražio „univerzalnu „  podršku svih političkih stranaka. Na njegov poziv potvrdno su odgovorili  slabašni SDP  i ništa jači Narod i  Pravda i Naša stranka, dok ga je SDA „izbacila iz cipela“ kandidirajući doktora pravnih nauka i pukovnika OS BiH u penziji Rusmira Musu, oca svjetski poznatog košarkaša BiH Džanana Muse. Ostale političke opcije u Bihaću koje nemaju kandidata za gradonačelnika NES, DF, SBiH još se nisu izjasnile.

U 20-tak dana kampanje Sedić i POMAK suočili su se sa „novom realnošću“   u angažiranoj i veoma dobro pripremljenoj izbornoj kampanji SDA, pa se kao očajničko rješenje u suptilnom  diskreditiranju  protivkandidata  Muse nametnuo put u Sarajevo. Bihaćki gradonačelnik je, usmjeren od voditelja, sam sebi zabio nekoliko autogolova,a posebno je  bio atraktivan onaj kada je svoju stranku POMAK, čiji je predsjednik  nazvao fluidom  i  time sam priznao kako  je na čelu  stranke koja „nema oblika“, tačnije nema nikave stranačke strukture, nego se radi o interesnoj grupi koja se na izborima „prikaže“ na listi POMAK-a kako bi preko Gradskog vijeća vodila POMAK-ovu politiku stranačkog zapošljavanja i gurala projekte i odluke  koje populistički  predstavljaju  kao savremeni Bihać.

Tako je Sedić svoju stranku POMAK  kao političku konfiguraciju elektrolita  ili aerosola koja vrlo vjerovatno egzistira  kao demokratura predsjednika, suprotstavio odnosno uporedio sa državotvornom visokoorganiziranom političkom strankom sa  organima i razvijenom horizontalnom i vertikalnomm strukturom kakva je SDA. Svoju neizbalansiranu priču i kontraverzan stav o SDA  Sedić  je loše  improvizirajući  dodatno zakomplicirao kada je rekao kako  je u Gradskom vijeću Bihać prihvatio koaliciju sa SDA  jer mu je to odgovaralo zbog  političke snage ove stranke. 

Tako je SDA po Sediću jaka kad mu  treba ,a slaba i nikakva kada mu suprotstavi jakog kandidata kakav je Rusmir Musa. Sedić izgleda najviše strepi od činjenice što je Rusmir Musa ujedinio bihaćku SDA iz čijih redova ni na društvenim mrežama niti na terenu nema disonantnih tonova  niti raštimanosti, čak ni od „stare grade“ u pogledu podrške kandidatu za gradonačelničku  funkciju.