Draško Stanivuković organizovao je iftar u Banjoj Luci i na društvenim medijima, uz nekoliko fotografija, objavio poruku u kojoj kaže da mu je bila velika čast, da "u svetom mjesecu ramazanu ugosti sugrađane islamske vjeroispovijesti".
Tom prilikom susreo se i sa muftijom banjalučkim Nusretom Abdibegovićem.
Stanivuković je dodao da je prvi gradonačelnik ovog grada koji je organizovao iftar i da je to bila prilika da se na taj način pošalje poruka suživota, međusobnog poštovanja, ljubavi i praštanja.