BENJAMINA KARIĆ

Gradska uprava Grada Sarajevo sanirati štetu koja je pričinjena na turbetu "Sedam braće"

Turbe sedam brace

Gradonačelnica Benjamina Karić je najavila da će Gradska uprava Grada Sarajevo sanirati štetu koja je pričinjena na turbetu "Sedam braće" na Bistriku.

Jutros je u naselju Bistrik u Sarajevu sprejem išarano turbe "Sedam braće" od, za sada, nepoznatih počinitelja.

Tim povodom se sada oglasila Benjamina Karić koja je najavila da će sanaciju štete finansirati Grad Sarajevo.

"Sarajke i Sarajlije stoljećima njeguju slobodu, suživot, različitost kultura i toleranciju, bez obzira na nacionalnu i vjersku pripadnost. Grad Sarajevo će sutra ujutru sanirati nastalu štetu na turbetu", napisala je Karić putem svog Facebooka.


Znate više o temi ili prijavi grešku