NA MEČU 31. KOLA EUROLIGE IZMEĐU PARTIZANA I REAL MADRIDA

Grobari izvrijeđali zvijezdu Reala, Mario Hezonja nije htio ni da mu prevede ono što su pjevali

Mario hezonja

U Beogradu je na meču 31. kola Eurolige između Partizana i Real Madrida (76:88) sinoć srušen rekord ovog takmičenja po broju gledalaca. Bilo ih je čak 24.233 na tribinama.

Partizan se bori za play-in i ovo mu je bila važna utakmica. Iako su se Beograđani dobro nosili s favoritom iz Madrida većim dijelom susreta, na kraju su doživjeli poraz. Mario Hezonja je briljirao kod Reala as 25 poena. Naš Džanan Musa je igrao osam minuta u prvom dijelu te je postigao tri poena.

Očekivano, bilo je različitih skandiranja od strane navijač Partizana i oni naravno imaju poseban "tretman" za košarkaše Kraljeva s obzirom na dešavanja na jednom od prethodnih mečeva.

Guerschon Yabusele (28) bio je jedan od glavnih aktera nemilih događaja iz prošlogodišnjeg duela osmine finala Eurolige, zbog čega je u Beogradu bio često vrijeđan. "Svinjo debela" skandirali su mu s tribina Štark Arene.

Mario Hezonja je upitan da li je preveo sve to svom saigraču, na šta se Hrvat našalio:

"Nisam, ali reći ću mu ja sada, pjevat ću mu i ja, haha... Šalim se, on je fantastičan dečko i šteta je što ga prozivaju, pametan je i iskusan, igrao je odličnu utakmicu. Jesu li komentari bili nepotrebni ili ne? Ko sam ja da to kažem, to je moj saigrač, idemo dalje. Mislim da ga ne diraju takve stvari", rekao je hrvatski reprezentativac.

I sam Hezonja, iako ima dobar odnos s Grobarima, bio je na meti istih. Izviždali su ga kada je napuštao parket, ne oprostivši mu to što je nanio poraz njihovom klubu.

"Ovdje se osjećam kao kod kuće jer sam s ovih prostora. Partizan je uspješan, gdje god da si Partizan je uvijek bio jedna od najboljih momčadi. Uvijek sam bio jedan od njegovih navijača. Sad sam u prilici igrati protiv njega i zahvalan sam na podršci", rekao je hrvatski reprezentativac.

Hezonji ističe ugovor na kraju sezone i nije poznato ostaje li u Madridu, ali u Partizanu mu se odavno nadaju i nije isključeno da jednog dana dođe u Beograd.

Real je nakon ovog meča ostao lider sa omjerom 25-6 i u seriji je od tri euroligaške pobjede, dok je Partizan sada ispao iz Top 10 i s omjerom 14-17 tri kola prije kraja imat će puno težak zadatak da se ipak domogne play-ina.

No, vratimo se još nakratko na Yabuselea. Francuz je nakon pobjede nad Partizanom objavio status s porukom: "Bog je veliki, nemojte da zaboravite to", a onda su uslijedile nove salve uvreda od strane Grobara.

Na srpskom i engleskom jeziku su mu na društvenoj mreži X ponavljali ono što se čulo i tokom meča - "svinjo debela".

Navijači Partizana također su uvredljivo skandirali prema Musi, a reprezentativac Bosne i Hercegovine očito je na to već navikao te više niti nema problem s tim. "Musa Turčine, napuši se ku*****", orilo se s tribina beogradske Arene tokom zagrijavanja igrača Reala.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

Kamere su snimile reakciju Muse, koji se na ovo skandiranje samo smijao, a to je trajalo dosta dugo. Tako je Musa pokazao da ga više ne dotiču uvredljive poruke navijača Partizana koji su nas sve na to navikli u godinama iza nas. Podsjećamo, isti je slučaj bio kada su prošle godine Partizan i Real Madrid igrali duele play-offa.


Znate više o temi ili prijavi grešku