euro 2024

Gruzijci priredili senzaciju turnira i srušili Portugal, Turska također prošla u nokaut fazu

IMG 5192

Večerašnjim utakmica trećeg kola u grupi F okončana je grupna faza na Evropskom prvenstvu, a posljednja tri učesnika osmine finala su Portugal, Turska i Gruzija.

Pravu senzaciju priredila je "otpisana" Gruzija koja je sa 2:0 savladala rasterećeni Portugal koji je uoči posljednjeg kola već bio osigurao prvo mjesto na tabeli.

Gruzija je u vodstvo stigla već u drugoj minuti kada je pogodio Kvaratskhelia, dok je konačnih 2:0 postavio Mikautadze golom iz penala u 57. minuti susreta. Drugu utakmicu između Češke i Turske obilježio je glup potez Baraka koji je već u 20. minuti isključen jer je dobio dva žuta kartina. Calhanoglu je to kaznio početkom drugog poluvremena, ali jeSoucek u 66. minuti pogodio za izjednačenje. Češka do kraja nije uspjela doći do preokreta, a Tosun je u sudijskoj nadoknadi pogodio za konačnih 2:1 za Tursku.

Portugal će u osmini finala igrati protiv Slovenije (ponedjeljak, 21:00), Turska protiv Austrije (utorak, 21:00), a Gruzija sa Španijom (nedjelja, 21:00).