FINALE KVALIFIKACIJA

Grčka savladala Hrvatsku i ostavila je bez Olimpijskih igara

IMG 6241
Foto © FIBA

Košarkaška reprezentacija Hrvatske ostala je bez plasmana na Olimpijske igre u Parizu nakon poraza od Grčke rezultatom 80:69. U finalu kvalifikacionog turnira odigranog u Atini, Grčka je pred svojim navijačima opravdala ulogu favorita i stigla do velike pobjede.

Prva četvrtina je bila u potpunom egalu (22:22), da bi Grci do odlaska na odmor došli do šest poena prednosti (45:39).

Treća četvrtina donosi povećanje grčke prednosti, koju domaća selekcija nije ispuštala do kraja susreta.

Najefikasniji igrač pobjedničkog tima ali i utakmice bio je Giannis Antetokounmpo sa 23 postignuta poena, čemu je dodao još osam skokova. Nakon njega je najefikasniji bio Papagiannis sa 19, koliko je ubacio i Zubac na drugoj strani.

Grčka će na Olimpijskim igrama igrati u grupi A sa Australijom, Kanadom i najvjerovatnije Španijom.