Nakon poraza u Bratislavi od Slovačke (2:0) u drugom kolu kvalifikacija za EP, selektor reprezentacije BiH Faruk Hadžibegić izjavio je da je podbacio kolektiv.
"Jedino mogu zaključiti da naša mlada ekipa da nije mogla održati fizički dvije utakmice u tri dana. Dali smo puno emocija u prvoj utakmici gdje smo se potrošili jako puno i nismo se mogli vratiti“, započeo je svoje izlaganje Hadžibegić.
Naglasio je Hadžibegić kako smo Slovacima dali dva poklona, koji su oni kao iskusna ekipa znali iskoristiti.
I pored poraza, cilj ostaje plasman na EP.
"Rekli smo da nam je cilj da se kvalifikujemo. Ovo su tek prva dva kola. Niko nije kvalifikovan niti elimisan sada. Bit će tu promjena situacija na tabeli, to je evidentno. Svakako da će ovo naše prvo poluvrijeme biti dobro za duboku analizu prije Portugala i sljedećih protivnika. Ima tu objektivnih razloga, međutim, danas treba priznati protivniku da je zaslužio pobjedu".
Priznao je Hadžibegić kako je razočaran i da ga boli poraz, koji na kraju moramo prihvatiti.
"Prvo poluvrijeme je bio jedan pad kolektiva, nije bilo pojedinca koji je bio bolji. Ne bi bio problem da su podbacili jedan il i dva igrača. Ne znam sad gdje je pravi problem, ali rezutlat je tu, moramo ga prihvatii kako jeste ii zvući pouke za sljedeći period".