Selektor fudbalske reprezentacije BiH Faruk Hadžibegić zadovoljan je onim što je vidio na bh. terenima prethodnih sedmica. Kako kaže, kvalitet fudbala se podigao nakon što su brojni tereni obnovljeni.
"Protekli period, zajedno sa svojim stručnim štabom, proveo sam promatrajući utakmice Premijer lige BiH, ali i Kupa BiH, gdje sam još jednom želio dati podršku trenerima i stručnim štabovima svih klubova, ali i igračima, koji bi u budućnosti mogli biti dio reprezentacije BiH.
Planiram ispuniti svako obećanje, koje sam dao na predstavljanju, a jedno od njih je i da će igrači iz Premijer lige imati svoje mjesto u A timu. Zadovoljan sam onim što sam vidio na utakmicama između Zrinjskog i Širokog, Slobode i Sarajeva, te Veleža i Željezničara, a Mehmed Janjoš mi je prenio svoje utiske sa Kup utakmice Tuzla City – Zrinjski.
Jasno je da je kvalitet nogometa mnogo veći, zahvaljujući boljim terenima i vjerujem da će vremenom rasti. Infrastruktura je bitan segment razvoja svakog kluba, a bolji uslovi za igru, prave i bolje igrače.
I u narednom periodu fokusirat ću se na bh. klubove, ali i razgovore sa svima onima, koji bi mogli donijeti boljitak reprezentaciji BiH", rekao je Hadžibegić.
Kako kaže, prihvata svaku dobronamjernu kritiku, "koja ima za cilj unapređenje onoga što radimo".
"Imamo zajednički cilj – plasman na Euro, za kojeg ćemo se boriti do posljednjeg daha i dat ćemo sve od sebe da to i ostvarimo", zaključio je selektor Zmajeva.