treći poraz u kvalifikacijama

Herojska borba "zmajica" u Cazinu, ali ipak poraz od Grčke!

Rukometasice Bi H

Rukometašice Bosne i Hercegovine zabilježile su i treći poraz u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2025. godine.

Nakon Rumunije i Hrvatske, bolje od "zmajica" u srijedu uveče u Cazinu, bile su rukometašice Grčke iako je žestok otpor pružio bh. tim.

BiH - Grčka 22:24 (8:12)

Izabranice Adnana Bašića odlično su se držale u prvom poluvremenu zahvaljujući odbranama Anice Gudelj, čak su i povele rezultatom 8:7, da bi Grkinje u finišu napravile seriju od 5:0 i na odmor u poluvremenu odu sa četiri razlike (8:12).

U drugom poluvremenu, gošće su nastavile u istom ritmu da bi potom selekcija BiH uspjela da pruži veći otpor, ali je Grčka sredinom drugog otišla na "plus sedam" i činilo se prelomila meč. (14:21).

Ipak, "zmajice" su ponovo uspjele da smanje rezultat na tri razlike, opet se razbranila Gudelj, što je dovelo do samo gola "minus" na četiri minuta prije kraja (21:22).

Ali, Grkinje su na "iskustvo" stigle do trijumfa, prvog u ovim kvalifikacijama. Sjajnu partiju pružila je Anica Gudelj sa 15 odbrana, a najefikasnije u taboru BiH bile su Desire Kolašinac sa sedam i Armina Isić sa golom manje. Kod Grčke prvo ime utakmice bila je marija Haciparasidu sa osam pogodaka.

Narednu utakmicu, BiH će odigrati 3. marta protiv istog protivnika u grčkom Kozaniju.