NASTAVAK BORBI

Hezbollah gađao izraelski tenk nakon dvodnevne pauze

Hezbollah
Foto © X.com

Hezbollah je u utorak saopštio da je gađao tenk izraelske vojske u vazdušnom što izgleda kao nastavak borbi s Izraelom nakon 48 sati pauze.

Libanska grupa je saopštila da su borci napali tenk Merkava unutar vojnog mjesta Hadab Yarin borbenim dronom i ostvarili direktan pogodak.

Izraelski javni emiter KAN objavio je ranije da je raketa ispaljena prema naselju Metula na sjeveru Izraela koja je aktivirala sirene u tom području i izazvala požar u poljoprivrednom dijelu naselja.

KAN je naveo da je to prva raketa iz Libana u 48 sati.

Otkako je počeo rat u Pojasu Gaze u oktobru prošle godine, svakodnevno dolazi do razmjene vatre, a hiljade civila je raseljeno s obje strane granice Izraela i Libana.


Znate više o temi ili prijavi grešku