Preporođeni rukometaši Hrvatske

Hrvatska rukometna reprezentacija osigurala Olimpijske igre pobjedom nad Njemačkom

Hrvatska Rukomet
Foto © Arhiv

Rukometna reprezentacija Hrvatske ostvarila je veliku pobjedu nad Njemačkom rezultatom 33:30, gotovo osiguravajući plasman na Olimpijske igre.

Pod vođstvom novog selektora Dagura Sigurdssona, hrvatski rukometaši su zablistali na kvalifikacijskom turniru za Olimpijske igre.

U prvom kolu kvalifikacija, Hrvatska je dominirala nad Austrijom, a sada su ponovili isto protiv velikog rivala, Njemačke.

Domagoj Duvnjak je sjajno odigrao od samog početka utakmice, podsjećajući na svoje najbolje dane, i predvodio Hrvatsku ka pobjedi. Serijom impresivnih akcija, "Kauboji" su stekli prednost od šest poena na poluvremenu, vodeći 16:10.

Iako su Nijemci sredinom drugog poluvremena uspjeli smanjiti prednost serijom od 3:0, ključnu prednost od plus četiri poena pet minuta prije kraja donijeli su golovi Šipića i Duvnjaka.

Ova velika pobjeda gotovo sigurno osigurava Hrvatskoj mjesto na Olimpijskim igrama. Sada im je potrebno samo matematičko čudo da ih spriječi, a s obzirom na to da u posljednjem kolu igraju protiv autsajdera Alžira, izgledi su vrlo mali da "Kauboji" neće biti u Parizu ovog ljeta.