OSTAO I BEZ POSLA

Huligan koji je udario golmana Seville dobio dvomjesečnu kaznu zatvora

Dmitrovic

Huligan koji je tokom fudbalske utakmice u Evropskoj ligi udario golmana Seville Marka Dmitrovića, danas je osuđen na dvomjesečnu zatvorsku kaznu.

Navijač PSV Eindhovena, 20-godišnji Dilano K. je 23. februara tokom revanš utakmice baraža za osminu finala Evropske lige utrčao na teren i udario Dmitrovića. Srbijanski golman ga je brzo savladao i oborio na zemlju dok nisu dotrčali fudbaleri obje ekipe i redari.

Navijač je osuđen za napad i za kršenje prethodne zabrane ulaska na stadion. Lokalne vlasti su mu prethodno također zabranile ulazak u područje oko stadiona PSV-a.

Tužioci su prošlog mjeseca naveli da je on imao dvije presude za prekršaje u vezi s fudbalom i da je bio pod dejstvom alkohola kada je, 23. februara, utrčao na teren i udario Dmitrovića.

Uspio je da uđe na stadion koristeći ulaznicu koju mu je kupio prijatelj, naveo je nizozemski sud.

Ovaj sadržaj vam se ne prikazuje jer ste onemogućili Embed kolačiće

"Osumnjičeni ne samo da je prekršio zabranu prilaska stadionu, već je utrčao u teren u pijanom stanju i napao fudbalera. To je potpuno nepoštovanje prema žrtvi, fudbalskim klubovima i svim istinskim navijačima PSV-a. Osim toga, osumnjičeni je u dva navrata osuđivan za krivična djela u vezi s fudbalom", navodi se.

Osim dvomjesečne zatvorske kazne, huligan je dobio i dodatnih mjesec dana zatvora uslovno, ako ponovi ovo krivično djelo.

Prilikom donošenja presude, sudija je uzeo u obzir činjenicu da je huligan poslije ovog incidenta otpušten s posla i izbačen iz kluba navijača.

UEFA je pokrenula disciplinski postupak protiv kluba iz Eindhovena, koji će vjerovatno biti kažnjen.

PSV je pobijedio u revanš utakmici s 2:0, ali je i pored toga eliminisan iz Evropske lige, pošto je u prvoj utakmici izgubio s 2:3.


Znate više o temi ili prijavi grešku