Ministar za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Sevlid Hurtić danas je sa gradonačelnikom Doboja Borisom Jerinićem razgovarao o unapređenju položaja Roma, ali i o procesu zatvaranja kolektivnih i alternativnih centara.
Hurtić je naveo da Ministarstvo, kroz projektne aktivnosti, za unapređenje položaja Roma ima na raspolaganju dva miliona KM, a sredstva su namijenjena za izgradnju kuća, legalizaciju objekata, zdravstvo i obrazovanje.
Kada su u pitanju druge aktivnosti, ministar Hurtić je naveo da će Ministarstvo nastojati da infrastrukturnim projektima budu obuhvaćene sve lokalne zajednice u našoj BiH tokom naredne četiri godine.
Na sastanku je razgovarano i o procesu zatvaranja kolektivnih i alternativnih centara, a očekuje se da će u Doboju u septembru biti u funkciji stambeni kompleks sa 134 stana za izbjegle i raseljene osobe.
Ministar Hurtić i gradonačelnik Jerinić su se osvrnuli i na dosadašnju dobru saradnju i realizaciju brojnih projekata na unapređenju infrastrukture u mjestima gdje žive povratnici.
Hurtić je danas posjetio i glavnog imama Medžlisa IZ Doboj Ibrahima ef. Halilovića i predsjednika MIZ Doboj Mirsada Husakovića, koji su ga upoznali o trenutnim aktivnostima tokom mjeseca ramazana, a razgovarano je i o budućoj saradnji sa Ministarstvom za ljudska prava i izbjeglice BiH.
Sastanku je prisustvovao i zastupnik u Narodnoj skupštini RS Amir Hurtić, saopćeno je iz Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH.