MNOGO ĆE SE POLEMISATI O SUDIJSKIM ODLUKAMA

Igman vodio i ostao sa igračem manje, pa doživio nezapamćenu katastrofu

Igman zrinjski

U posljednjoj utakmici 10. kola WWin lige Bosne i Hercegovine Zrinjski je ugostio Igman i na kraju slavio sa 7:1, s tim da će se dosta govoriti o suđenju koje, blago rečeno, nije bilo na očekivanom nivou u prvih 45 minuta.

Zrinjski je upisao petu pobjedu u nizu i tako se domogao prvog mjesta na tabeli, te ima tri boda više od Borca i četiri od Sarajeva.

Utakmicu bolje otvaraju gosti iz Konjica koji su poveli nakon gola Mirsada Ramića, a kojem je asistirao Anel Hebibović. No, prije tog gola vidjeli smo jednu jako diskutabilnu situaciju. Ramić je srušen na nekih 16 metara od gola Zrinjskog, ali nije bilo potencijalnog penala.

Sudija Mario Pejić iz Gruda nije se oglasio, a nije ni VAR soba. U 27. minuti je Pejić isključio Almira Bekića, koji je dobio dva žuta kartona u kratkom roku. U Igmanu su teško prihvatili tu odluku, počeli su žestoki protesti. Rekli bismo opravdani, dok je Husref Musemić prednjačio. Dobio je crveni karton.

S igračem više na terenu Zrinjski brzo dolazi do 1:1. Fran Topić je u 32. minuti izjednačio rezultat. U 40. minuti je Ramić pao pred golom Zrinjskog nakon jednog duela, gosti opet traže penal, ali sudija iz Gruda ostaje hladan i pušta da se nastavlja s igrom.

Imao je Zrinjski kod 1:1 u prvom dijelu veliku šansu, ali je neko od defanzivaca Igmana izbacio loptu s gol-linije, nakon što je Jurilj prethodno matirao Ćemana.

Ušli su Ćuže i Kiš, a iz igre su izašli Jurilj i Savić kod Zrinjskog na poluvremenu i u nastavku Mostarci sa čak šest golova dolaze do uvjerljive pobjede.

Odmah se vidjelo da će Igman teško preživjeti napade Plemića, pa je već u 51. minuti Ćavar nakon kornera zabio za 2:1, a dvije minute kasnije Tomislav Kiš je na asistenciju Mulahusejnovića povisio na 3:1.

Nisu gosti odustajali ni sa igračem manje, a u 68. minuti imali su dobru kontru, da bi Aćimović na kraju gađao pored gola.

Zrinjski je pitanje pobjednika riješio dvadesetak minuta prije kraja. Sjajni Nardin Mulahusejnović je stigao do svog sedmog gola u sezoni. U 72. minuti dobra šansa za domaće, Ćuže iskosa s lijeve strane šutira tik pored stative.

Onda je u 77. minuti majstorski Ćuže lobovao Ćemana za petardu Zrinjskog, koji se raspucao u nastavku meča. Ipak, gol je morao na provjeru, a nakon duže stanke, potvrđen je i to je bio prvijenac za ovog fudbalera. Bruka Igmana na kraju, pošto je Matja Malekinušić prvijencem ove sezone u 83. minuti povisio na 6:1, a onda Kiš zabija za previsokih 7:1.

Težak poraz Igmana na kraju, ali dojam je da bi sve bilo drugačije da su ostali kompletni, no prerano su "osakaćeni", a Zrinjski kasnije nije imao milosti prema svom rivalu.

Plemiće za pet dana čeka gostovanje u Doboju kod Sloge, a do kraja mjeseca odmjeriće još snage sa NK Žepče 1919 u okviru Kupa.

Zrinjski - Igman 7:1

HŠK Zrinjski: Marić Marko, Barišić, Mašić, Ćorluka, Jurilj, Mulahusejnović, Savić, Surdanović, Topić, Ćavar, Tičinović.

FK Igman: Ćeman, Drljević, Hebibović Anel, Herić, Aćimović, Bekić, Đorić, Mešić, Šehić, Buturović, Ramić.