Privremeni članovi Upravnog odbora Javne ustanove Dom zdravlja Kantona Sarajevo su danas prihvatili ostavku Abela Baltića, direktora koji je podnio ostavku 23. februara zbog neprihvatanja Izvještaja o radu i finansijskom poslovanju za 2022. godinu od strane Skupštine KS.
Prethodno, Vlada je smijenila Upravni odbor kojim je rukovodio Ademir Spahić i imenovala privremene članove, predsjednika Dinu Selimovića i članove Almu Juković, Namira Čomagu, Vedada Kulenovića i Enisa Čavčića, prema saopćenju iz Javne ustanove Dom zdravlja Kantona Sarajevo.
Također, tri dana ranije, Predsjedništvo Kantonalnog odbora SDP-a je na hitnoj sjednici donijelo odluku o isključenju Ademira Spahića, bivšeg predsjednika Upravnog odbora Doma zdravlja Kantona Sarajevo, iz članstva zbog govora mržnje i povrede stranačkog Statuta.