(NE)POVJERENJE U VEZI

Kako se sve špijuniraju partneri: Bubice u automobilu, mobilne aplikacije...

Partneri

Za one koji sumnjaju u svoje partnere nove tehnologije su omogućile da bez muke otkriju gdje se kreću i šta rade u datom trenutku.

Danas se nevjerstva lako otkrivaju, a pomoć u tome nude upravo prislušni uređaji koji se postavljaju u kući ili autu. Ima primjera kada žene postavljaju uređaj za prisluškivanje svom mužu u kolima i tako prate njegovo kretanje i razgovore, dok muškarci svojim ženama ili djevojkama postavljaju mini kamere u sobi ili instaliraju aplikaciju za čitanje poruka.

Aplikacije i prislušni uređaji

Iako sve navedeno mnogima zvuči nevjerovatno, jer ko bi uopšte zadirao u privatnost partnera, neki smatraju da je korisno i neophodno. Povod je u najvećem broju slučajeva provjera vjernosti odnosno pokretanje razvoda, a s druge strane i patološka ljubomora, koja se u slučaju otkrivanja nevjerstva nerijetko završi i nasiljem.

Advokat Nina Krstić kaže za "Blic" da video zapisi i fotografije sačinjene od strane muža kao dokaz o nevjerstvu nisu dokaz i kao takve se mogu osporiti u odnosu na sam način sačinjavanja istih. Beograđanke su otkrile zanimljive priče kada je riječ o nevjerstvu partnera.

Milica S. iz Beograda u razgovoru za "Blic" je otkrila da je ona dugo sumnjala da je suprug vara te je odlučila da se suoči sa istinom, pa mu je ostavila prislušni uređaj u kolima.

"Nije bilo lako, u braku smo više od 20 godina. Žena osjeti kada nešto nije u redu jer se tada muškarac udaljava i emotivno i fizički. Uz to, čula sam da je u vezi sa jednom mlađom djevojkom, ali nisam mogla da povjerujem. Konsultovala sam one koji se razumiju u to, postavila uređaj i slušala razgovore koje je vodio u kolima. Nije bilo prijatno kada sam čula njegov razgovor", ispričala je Milica, koja je poslije saznanja odlučila da se razvede.

Neće dobro završiti

Beograđanka Kristina I. imala je slično iskustvo, njoj je partner na njenom telefonu instalirao aplikaciju, koja navodno služi za za čitanje poruka, ali da je to saznala odmah i tražila da obriše iz njenog telefona.

Stručnjaci smatraju da potreba za praćenjem i uhođenjem partnera ne može odvesti nikuda ljubavni par, te da kod prvog pokušaja da vas neko prati i špijunira morate znati da se ta veza neće dobro završiti, jer postoje indicije da se radi o poremećaju koji može izazvati niz problema.

Psiholog Maja Stojanović kaže za "Blic" da ako vas partner uhodi, da morate najprije tražiti objašnjenje zašto to radi i da na taj način ugrožava vašu privatnost.