Šamar Dortmundu pred polufinale:

Kejn donio Bajernu novi trijumf u Bundesligi

Pari Sen Zermen epa

Fudbaleri Borusije Dortmund doživjeli su težak poraz u gostima od Lajpciga rezultatom 4:1 u 31. kolu njemačke Bundeslige i tako napravili lošu uvertiru pred polufinalni meč Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena.

Ništa u 20. minuti meča nije slutilo na potop gostiju, pošto je Džejdon Sančo doveo goste u vodstvo, ali samo tri minuta kasnije Openda je izjednačio na odličnu asistenciju Ćavija Simonsa. Do kraja poluvremena domaćini dolaze do potpunog preokreta, a glavni ”krivac” za to bio je Slovenac Benjamin Šeško u 47. minut meča. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Tek što se krenulo sa centra u drugom poluvremenu, Simakan postiže treći gol za Lajpcig u 46. minuti za velikih 3:1, a tačku na ovaj meč postavio je Baumgartner u 80. minuti za konačnih 4:1. Lajpcig je sada pobjegao Dortmund na pet bodova i drži 4. mjesto koje vodi u Ligu šampiona sljedeće sezone.

Bajern Minhen je na svom terenu savladao Frankfurt 2:1, a junak Bavaraca bio je Heri Kejn koji je bio jedini strijelac za domaćine. Ekitike je pogodio na drugoj strani, ali nedovoljno za bar bod u Minhenu. Tako će Bajern sa dosta boljim raspoloženjem dočekati Real Madrid u polufinalu Lige šampiona.

Frajburg je doživio poraz na svom terenu od Volfsburga 1:2. Poveli su domaćini autogolom Bornau u 42. minuti i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U nastavku od 64. minute domaćin je igrao bez Sildilika koji je dobio izravan crveni karton, a gosti su to materijalizovali tek u 82. minuti preko Arnolda. Samo pet minuta kasnije mogli su domaćini sa bijele tačke stići do novog vodstva, ali je Salai promašio jedanaesterac. Kazna je stigla u 90. minuti preko Lakore koji je pogodio i donio gostima sva tri boda.

Augsburg je na svom terenu doživio težak poraz od raspoloženog Verdera rezultatom 0:3. Sve je riješeno u drugom poluvremenu kada su gosti za devet minuta postigli dva gola preko Šmida i Dukša, da mi u 90. minuti Deman postavio konačnih 3:0.