Izraelski granični prelaz Kerem Shalom u Gazi ponovo je otvoren za dostavu pomoći u ponedjeljak, dan nakon što ga je Izrael privremeno zatvorio, optužujući Hamas za kršenje postojećeg primirja, saopćio je izraelski vojni zvaničnik.
Nakon odluke na političkom nivou, pomoć je dolazila preko Kerem Shaloma “u potpunosti u skladu s potpisanim sporazumom”, kazao je zvaničnik. Istovremeno, prelaz Rafah iz Gaze u Egipat ostaje zatvoren do daljnjeg.
Hamas je negirao kršenje sporazuma o primirju, optuživši zauzvrat Izrael za kršenje dogovora.