U SARADNJI S NADLEŽNIM INSTITUCIJAMA

KJKP “RAD” u punom kapacitetu na terenu zbog epidemije leptospiroze

odvoz smeća Komunalci kjkp rad 3 1024x682

KJKP “RAD” d.o.o. Sarajevo je, u saradnji s nadležnim institucijama, formirao krizni štab koji je u stalnom zasjedanju i aktivno koordinira radove na terenu s ciljem suzbijanja i prevencije širenja leptospiroze.

Rad kriznog štaba se odvija u skladu sa instrukcijama Sanitarne inspekcije, Zavoda za javno zdravstvo Kantona Sarajevo i Štaba civilne zaštite Općine Novi Grad.

Do sada su sanirane lokacije na kojima su potvrđeni slučajevi infekcije, a aktivnosti se nastavljaju na prioritetnim područjima – općinama Novi Grad, Ilidža i Centar. Po završetku radova u tim općinama, aktivnosti će biti proširene i na druge dijelove Kantona Sarajevo.

Ekipe KJKP “RAD” i danas su, uprkos vikendu, na terenu, gdje provode pojačane redovne i vanredne aktivnosti u skladu s proglašenjem epidemije. Preduzeće u punom kapacitetu izvršava sve obaveze koje su mu povjerene, s ciljem zaštite zdravlja građana i sanacije rizičnih područja, stoji u saopćenju.

Krizni štab KJKP “RAD” d.o.o. Sarajevo nastavit će da redovno prati situaciju na terenu i informiše javnost o svim poduzetim mjerama i daljim koracima.


Znate više o temi ili prijavi grešku