u 5. kolu Lige 6

Košarkaši Bosne slomili su otpor Mladosti

Kk bosna fb 768x513
Foto © Screenshot

Košarkaši Bosne Meridian pobijedili su u Mrkonjić Gradu u 5. kolu Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine ekipu Mladosti rezultatom 74:60 te su tako potvrdili dobru formu upisavši treći vezani trijumf.

Susret je bio ujednačen na početku, a tako je bilo sve i do kraja prvog poluvremena koje je okončano rezultatom 36:35 za Bosnu.

Mladost potom okreće stvari u svoju korist, a onda su potpuno zakazali u posljednjoj četvrtini u kojoj su postigli svega šest poena. S druge strane, Bosna se raspucala i na kraju došla do zaslužene i sigurne pobjede.

Najbolji u redovima Bosne bio je Cousins s 20 poena, dok su Caruthers i Zubac dodali po 11. Ćup je bio najefikasniji kod Mladosti sa 17 poena.

Bosna je treća na tabeli Lige 6 sa tri pobjede i dva poraza, dok je Mladost na posljednjem mjestu s omjerom 0-5.